Kdy se EU zeptá skutečných odborníků?

18. 01. 2019 14:44:45
Rozhodování jen na základě idejí do ekonomiky nepatří. Má devastující účinky. Ověřily si to všechny „východní“ evropské země. Teď se tak rozhoduje EU. A také míří do pekel.

Volby do Evropského parlamentu jsou jediné volby, které letos v Česku budou. O to větší pozornost by Češi měli věnovat výběru svých europoslanců. Mají-li být své domovině v Bruselu k něčemu, musejí být totiž schopni analyzovat, ignorovat ideologii a mít pevný charakter. Jen tak můžou po celé funkční období, stále dokola, bránit „progresivistům“, či jak je chcete nazvat, v prosazování dalších a dalších nedomyšlených nařízení. Nedomyšlenost je totiž to, co provází v posledních letech zásadní kroky evropské politiky.

Nejde přitom o nedomyšlenost náhodnou. Jde o velmi promyšlené ignorování kritických a nesouhlasných názorů, což vede k výsledné „nedomyšlenosti“. V uvozovkách proto, že ze strany progresivistů a jejich lobbistů je to domyšlené do detailu. Protože věří své ideologii víc, než objektivním faktům. Prostě „přání otcem myšlenky“.

Tenhle přístup se naplno projevil u čelných funkcionářů EU a evropských zemí v roce 2015, když se z Balkánu valilo přes milion nelegálních migrantů. S jakými znalci jiných kultur tehdy Merkelová a spol. své kroky konzultovali, není známo. Ale je známo, jak se chovala všechna hlavní média: začala nekompromisně potlačovat jiné, než oficiální názory. A většině z nich to vydrželo zhruba další dva roky.

Znovu a propracovaněji se dostal na scénu při projednávání takzvané zbraňové směrnice, jež byla prezentována jako zásadní krok proti teroristickým útokům, které v té době byly celkem běžnou součástí evropského života. Jeden bod směrnice skutečně tuto roli plnil, Všechny ostatní byly ovšem namířené proti legálním držitelům zbraní, kteří se na terorismu nepodíleli ani v jednom případě. Z dostupných informací (například na stránkách sdružení Lex) je zřejmé, že při přípravě směrnice dostali prostor pouze protagonisté skupin dlouhodobě zaměřených proti vlastnictví zbraní.

Což s férovým a objektivním přístupem, díky kterému se dá přijít na skutečně nejlepší řešení, nemá nic společného.

Úplně naplno se promyšlené nedomýšlení rozjelo v případě snahy o snižování emisí, zejména CO2. Samo o sobě je přitom snižování emisí úplně v pořádku! Jen se musí domyslet.

Protože zvýšení cen elektřiny a tepla z fosilních zdrojů, které je/bude důsledkem ceny emisních povolenek, může vést lidi k tomu, že budou muset méně topit či svítit, tedy k něčemu, čemu se říká energetická chudoba (s dalšími odkazy zde). Tenhle jev je již nyní v EU rozšířený podstatně víc, než by člověk v Česku čekal. Mimochodem, v tuzemsku je takových lidí 360 tisíc. Samozřejmě to ale také může vést – a povede – k tomu, že firmy budou zdražovat svoji produkci a začnou proto ztrácet konkurenceschopnost (zde).

Důvodem je především to, že podpora obnovitelných zdrojů je strašně drahá. Kdyby ovšem úředníci a pohlaváři EU i europoslanci uměli pracovat s informacemi, ověřovat si je a hlavně kdyby popřáli sluchu energetikům, a ne jen aktivistům a aktivistickým vědcům, dalo by se přijít na to, jak celé snižování průmyslových emisí a přeměnu energetiky dělat tak, aby to bylo společensky i ekonomicky přijatelné.

To samé platí pro zcela zjevně nedomyšlenou elektrifikaci automobilismu, jež vyplývá jako nutnost z nových emisních limitů, které jsou na hraně či spíš za hranou současných technologických možností (například zde a zde). Podmínky, jež z nejnovějších nařízení EU vyplývají pro automobilky, tak přímo ohrožují nejen jejich konkurenceschopnost, ale také až miliony pracovních míst po Evropě. Jen samotný VW mluví o 100 tisících. Zatím.

Ani k tomu by nemuselo dojít, kdyby většina ideologicky ovlivněných poslanců Evropského parlamentu (a všech dalších orgánů EU) nebrala lidi z automobilek jako nepřátele, ale jako partnery. Kdyby připustili i argumenty automobilek, ne jen jejich odpůrců, aktivistů, a zemí, která auta prakticky nevyrábí (ale samozřejmě je užívají).

Autor: Marek Hurt | pátek 18.1.2019 14:44 | karma článku: 30.11 | přečteno: 665x

Další články blogera

Marek Hurt

Carlos Vémola - Lži, sex & prachy....a daně a smrt.

Prohlásil se za novodobého gladiátora. Tvrdí o sobě, že je u nás nepřemožitelný a každého vyzyvatele pošle k zemi. Jak je to doopravdy, koho podrazil, kde dluží a proč se na něj těší zubatá. Koho vlastně zajímá barový vyhazovač?

19.2.2019 v 8:05 | Karma článku: 31.64 | Přečteno: 2349 | Diskuse

Marek Hurt

Vyučujme na základních školách ukrajinštinu a vietnamštinu s arabštinou

Je třeba podpořit imigranty a ulehčit jim jejich těžký úděl v cizí zemi. Neklaďme na ně zbytečně vysoké nároky a dejme jim prostor pro rozšíření jejich kultury, zvyků a obyčejů. Díky tomu se zařadí dříve mezi naše obyvatelstvo.

10.2.2019 v 19:17 | Karma článku: 37.71 | Přečteno: 1316 | Diskuse

Marek Hurt

Proč chci vystoupit z Evropské unie

Evropská unie byla krásná vize, slibující bezpečnost, toleranci, jednotu, rovnost a spolupráci. Základním předpokladem byla lákavá myšlenka, že všichni členové si budou rovni. Současnost však vypadá zcela jinak.

23.1.2019 v 9:44 | Karma článku: 38.52 | Přečteno: 1471 | Diskuse

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Wanda Dobrovská

Šárecký potok

Oddělen od Litoveckého, nemá Šárecký potok pramen. Začíná za výpustí vodní nádrže Džbán a rovnou vtéká do přírodní rezervace Divoká Šárka.

18.2.2019 v 8:21 | Karma článku: 7.90 | Přečteno: 224 | Diskuse

Milan Smrž

Proč není 100% obnovitelné energie aktivistickou chimérou?

V prostředí přetrvávající velké české podpory jaderné energii poukazuji na to, že je drahá, dotovaná netransparentním způsobem, její výstavba se stále prodlužuje a jedinou schůdnou cestou je především větrná a sluneční energetika.

16.2.2019 v 17:39 | Karma článku: 9.93 | Přečteno: 732 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Cizinec není našinec, ale ekofanatik to stejně nepochopí

Španělsko zavře všechny jaderné elektrárny. Od roku 2050 chce vyrábět elektřinu jen z obnovitelných zdrojů. Tleskám, ale je mi jasné, že ekofanatici začnou křičet, že to máme u nás dělat stejně. I když je to nesmysl.

14.2.2019 v 10:59 | Karma článku: 39.56 | Přečteno: 1992 | Diskuse

Renata Šindelářová

Obdivuhodný ptačí svět

Víte, jak jsou ptáci inteligentní? Že mají sociální vazby, používají jednoduché nástroje, dokážou vyřešit hlavolam či hrát pexeso? Víte, že mnoho druhů ptáků v posledních letech vymírá?

9.2.2019 v 15:25 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 281 | Diskuse

Milan Smrž

Janusova tvář německé energetiky

Mnoho občanů proklíná obnovitelné zdroje, které, ač produkují mnohem čistší energii než fosilní paliva, jsou dotovány. Jak to vypadá s podporou fosilních zdrojů, které emitují oxid uhličitý, oxidy dusíku a prachové částice?

8.2.2019 v 20:07 | Karma článku: 18.77 | Přečteno: 2469 | Diskuse
Počet článků 28 Celková karma 33.45 Průměrná čtenost 1660

Proč si kazit život špatnou náladou, když je tak krátký? Není nic lepšího, než vypnout počítač a jít a mluvit s lidmi, které máte rádi.

Najdete na iDNES.cz